Lorem Ipsum Metin Oluşturucu SEO'ya uygundur!

Doldurma metni oluşturma aracımızla, metni HTML öğeleriyle özelleştirmenin yanı sıra, doğrudan metninizden başlayarak yeni bir tane oluşturma olanağına sahipsiniz!

Bu şekilde, klasik Lorem Ipsum'da bulunan anahtar kelimelerle web sitesini indekslemekten kaçınacaksınız.

Lorem Ipzum'un aracıyla , web sitenizi dizine eklemeye hizmet edecek anahtar kelimelerle doğrudan metinler ekleyebilirsiniz. Deneyin!

 

 

Neden kullanıyorsunuz?

Lorem ipum dolgu metni, grafik tasarımcılar, programcılar ve yazıcılar tarafından bir web sitesinin, reklam ürününün veya nihai metni henüz hazır olmayan bir editoryal üretimin alanlarını işgal etmek amacıyla kullanılır.

Bu amaca, yakında basılacak veya dijital kanallar aracılığıyla dağıtılacak bitmiş ürün hakkında bir fikir edinilmesine hizmet eder.

Nihai sonuca daha uygun bir sonuç elde etmek için grafik tasarımcılar, tasarımcılar veya tipograflar, Lorem ipsum metnini okunabilirlik ve editoryal gereksinimler olmak üzere iki temel açıdan bildirir.

Lorem ipsum'un yeniden üretildiği yazı tipi ve yazı tipi boyutu seçimi, basit ve gerçek metinleri kabul etmeye adanmış boşlukların basit bir şekilde doldurulması ve hem web hem de kağıt, gerçeğe uygun bir reklam/yayıncılık ürününe sahip olunmasına izin verilmesi. Bir projenin üslup seçimlerini göz önünde bulundurarak, kişisel yayıncılık ve içerik yönetim sisteminin birçok yazılım platformundaki birçok grafik programına yüklenir.

 

Lorem Ipsum'un kökenleri nelerdir?

Sanıldığının aksine, Lorem ipsum metni anlamsız olmasına rağmen asil kökenlere sahiptir.

Nesnel olarak alakasız kelimelerden oluşan Lorem ipsum, varlığını Marco Tullio Cicerone'ye borçludur ve onun De finibus bonorum et malorum (En yüksek iyilik ve en yüksek kötülük) MÖ 45'te yazılmış adlı eserinin bazı aşamalarına kadar, Latin edebiyatının bir klasiği olan M.Ö. 2000 yıl önce.

Bu keşif, Virginia'daki Hampden-Sydney College 'de Latince profesörü olan Richard McClintock tarafından yapıldı. Lorem ipsum, metindeki karanlık sözcüğün consectetur 'in kökenini araştırmak için yukarıda bahsedilen Cicero'nun felsefi çalışmasının 1.10.32 ve 1.10.33 bölümlerinde tanımladı.

Sözcükler De finibus 'ta yer alan diyaloglardan biri bu nedenle dünyadaki en ünlü saçma sapan metnin parçalarıdır.

500'den beri dalganın zirvesinde kalan Lorem ipsum'a daha fazla önem veren bir keşif, yani Profesör Richard McClintock'a göre, kullanımı zamanın matbaacılar arasında yaygınlaştı.

Elbette biliyoruz ki, çoğu kişi tarafından bilinmesi için Altmışlı yılların tanıtımı, aktarılabilir Letraset karakter sayfalarının tanıtımıydı: Lorem ipsum metninin basıldığı şeffaf yapışkan sayfalar, editoryal ürünlere kolayca aktarılabilir bilgisayarın gelişinden önce.